| Item Code | HD0219 |
|---|---|
| Metal | 14K Gold |
| Width | 1/8in (3.3mm) |
| Length | 1 1/16in (27mm) |
| Earring Type | Hoop, Hypoallergenic |
| Jewelry Shape | Circle |
| Earring Back | Omega |
| Carat Weight | 3 ct |
|---|---|
| Type of Gemstone | Diamond |
| Shape | Oval |
| Color | F |
| Clarity | VS |
| Stone Setting Type | Prong |
14k Rose Gold Oval Lab-Grown Diamond Hoop Earrings | Prong Setting | F-G | Omega Back
Regular Price: $4,664.00
14k Yellow Gold Oval Lab-Grown Diamond Hoop Earrings | Prong Setting | F-G | Hinged Back
Regular Price: $3,240.00
14k White Gold Emerald Lab-Grown Diamond Hoop Earrings | Prong Setting | F-G | Hinged Back
Regular Price: $4,042.00
14k White Gold Marquise Lab-Grown Diamond Hoop Earrings | Prong Setting | F-G | Spring Lock Back
Regular Price: $4,050.00
14k White Gold Round Lab-Grown Diamond Hoop Earrings | Prong Setting | G-H | Huggie Post Back
Regular Price: $5,268.00
14k White Gold Multi-Shape Lab-Grown Diamond Hoop Earrings | Pave Setting | F-G | Huggie Post Back
Regular Price: $4,541.00
1 inch Inside Out Classic Diamond Hoop Earrings 2.75ct 14K Gold G-H VS-SI
Regular Price: $5,101.00
14k Rose Gold Emerald Lab-Grown Diamond Hoop Earrings | Prong Setting | F-G | Guardian Back Back
Regular Price: $4,928.00
Custom Inside Out Diamond Hoop Earrings with Initials Nameplate 14k Gold
Regular Price: $5,485.00
14K Gold Inside Out 3 carat Hoops Diamond Earrings for Women by Luxurman
Regular Price: $6,070.00
There are no questions for this product.
Loading...
14k White Gold Emerald Lab-Grown Diamond Hoop Earrings | Prong Setting | F-G | Hinged Back
14k Yellow Gold Pear Lab-Grown Diamond Hoop Earrings | Prong Setting | VS | Omega Back