| Item Code | HD0074 |
|---|---|
| Metal | 14K Gold |
| Width | 1/8in (3.6mm) |
| Length | 1/8in (4mm) |
| Earring Type | Hypoallergenic, Studs |
| Jewelry Shape | Heart |
| Earring Back | Guardian |
| Carat Weight | 1 ct |
|---|---|
| Type of Gemstone | Diamond |
| Shape | Heart |
| Color | F |
| Clarity | VS |
| Stone Setting Type | Prong |
14k White Gold Lab-Grown Heart Diamond Stud Earrings Prong Setting
Regular Price: $1,500.00
Luxurman Heart Shaped Diamond Earrings for Women 14k Gold Studs 0.76ct
Regular Price: $2,139.00
Solid 14K Gold Large Heart Diamond Stud Earrings for Women 1ct by Luxurman
Regular Price: $2,266.00
14k Gold Pave Diamond Heart Earrings for Women 1 Carat Diamond Studs
Regular Price: $2,231.00
Women's Round Baguette Cut Diamond Stud Earrings | Heart Shaped | 14K Gold | 0.5ct
Regular Price: $1,329.00
There are no questions for this product.
Loading...
14k White Gold Lab-Grown Diamond Stud Earrings Prong Setting
14k White Gold Lab-Grown Round Cut Diamond Blue Stud Earrings Prong Setting