| Item Code | HD0065 |
|---|---|
| Metal | 14K Gold |
| Width | 1/4in (5.6mm) |
| Length | 1/4in (6mm) |
| Earring Type | Hypoallergenic, Studs |
| Earring Back | Push |
| Carat Weight | 0.5 ct |
|---|---|
| Type of Gemstone | Diamond |
| Shape | Emerald |
| Color | F |
| Clarity | VS |
| Stone Setting Type | Prong |
14k Yellow Gold Lab-Grown Emerald Diamond Stud Earrings Prong Setting F-G
Regular Price: $938.00
14k Rose Gold Lab-Grown Emerald Diamond Stud Earrings Bezel Setting 1ct-5ct
Regular Price: $1,500.00
Lab-Grown Emerald Diamond Stud Earrings Halo Setting 14k 18k Gold Platinum
Regular Price: $1,720.00
14K Gold Solitaire Round Diamond Martini Stud Earrings 0.33ct
Regular Price: $824.00
14K Gold Princess Diamond Solitaire Earrings Studs 0.4ct
Regular Price: $802.00
14k Rose Gold Lab-Grown Princess Diamond Stud Earrings Bezel Setting
Regular Price: $776.00
14k Rose Gold Lab-Grown Pear Diamond Stud Earrings Bezel Setting
Regular Price: $776.00
14k Rose Gold Lab-Grown Cushion Diamond Stud Earrings Bezel Setting
Regular Price: $776.00
14k Rose Gold Oval Cut Lab-Grown Diamond Stud Earrings Prong Setting F-G
Regular Price: $776.00
14k White Gold Lab-Grown Round Shape Diamond Stud Earrings Bezel Setting
Regular Price: $776.00
There are no questions for this product.
Loading...48 West 48th St, STE 302 New York, NY 10036
Hours Monday - Friday 11:00 AM - 6:30 PM
Phone 1-212-398-3123
Address: 48 West 48 St., Suite 302, New York, NY 10036.
1-212-398-3123. © 2026 ItsHot.com |
Terms & Conditions | Privacy Policy
14k White Gold Lab-Grown Pear Shape Diamond Stud Earrings Prong Setting
14k Yellow Gold Lab-Grown Princess Shape Diamond Stud Earrings Prong Setting