| Item Code | HD0070 |
|---|---|
| Metal | 14K Gold |
| Width | 3/8in (9.4mm) |
| Length | 3/8in (9mm) |
| Earring Type | Hypoallergenic, Studs |
| Earring Back | Guardian |
| Carat Weight | 2 ct |
|---|---|
| Type of Gemstone | Diamond |
| Shape | Emerald, Pear |
| Color | F |
| Clarity | VS |
| Stone Setting Type | Prong |
Lab-Grown Emerald Diamond Stud Earrings Halo Setting 14k 18k Gold Platinum
Regular Price: $1,720.00
14k White Gold Round Shape Lab-Grown Diamond Stud Earrings Prong Setting
Regular Price: $2,700.00
6 Carat Look Large Diamond Cluster Earrings 14K Gold Studs 2 Carats
Regular Price: $2,865.00
Luxurman 1 1/2ct Diamond Flower Cluster Earrings Studs in 14k Gold
Regular Price: $3,098.00
Diamond Cluster Earrings Studs 14K Gold 1.75ct
Regular Price: $3,410.00
Diamond Studs 14K Cluster Diamond Stud Earrings 1.7ct
Regular Price: $2,972.00
14k White Gold Lab-Grown Round Diamond Stud Earrings Six-Prong Setting
Regular Price: $2,842.00
Diamond Cluster Stud Earrings 14K Gold 1.38ct
Regular Price: $3,350.00
1 carat Diamond Stud Earrings with Princess Diamonds 14K White Gold
Regular Price: $3,471.00
There are no questions for this product.
Loading...48 West 48th St, STE 302 New York, NY 10036
Hours Monday - Friday 11:00 AM - 6:30 PM
Phone 1-212-398-3123
Address: 48 West 48 St., Suite 302, New York, NY 10036.
1-212-398-3123. © 2026 ItsHot.com |
Terms & Conditions | Privacy Policy
14k White Gold Lab-Grown Round Cut Diamond Blue Stud Earrings Prong Setting
14k Yellow Gold Lab-Grown Oval Diamond Stud Earrings Prong Setting VS