| Item Code | HD0095 |
|---|---|
| Metal | 14K Gold |
| Width | 1/8in (3.8mm) |
| Length | 1/8in (4mm) |
| Earring Type | Hypoallergenic, Studs |
| Earring Back | Guardian |
| Carat Weight | 1.5 ct |
|---|---|
| Type of Gemstone | Diamond |
| Shape | Cushion, Pear |
| Color | F |
| Clarity | VS |
| Stone Setting Type | Prong |
14k White Gold Lab-Grown Cushion Diamond Stud Earrings Prong Setting
Regular Price: $1,750.00
14k Yellow Gold Lab-Grown Cushion Diamond Stud Earrings Prong Setting
Regular Price: $1,650.00
Real 14K Gold Diamond Stud Earrings 0.85ct
Regular Price: $2,618.00
Halo 3 Carat Look Cluster Diamond Stud Earrings 1ct by Luxurman
Regular Price: $2,420.00
14K Gold Prong Round Diamond Clusters Earrings 1.3ct Studs
Regular Price: $2,513.00
Pave Diamond Stud Earrings 0.9ct 14K Gold
Regular Price: $2,492.00
Pave Diamond Earrings 14K Gold Studs 1.32ct
Regular Price: $2,603.00
14K Gold Round Baguette Diamond Stud Earrings for Men and Women | Screw Back | 1ct
Regular Price: $2,242.00
14k Yellow Gold Round Cut Lab-Grown Diamond Stud Earrings Prong Setting
Regular Price: $2,190.00
Real Diamond Earrings 14K Diamond Stud Earrings 0.7ct
Regular Price: $2,460.00
There are no questions for this product.
Loading...
14k White Gold Lab-Grown Round Cut Diamond Stud Earrings Bezel Setting
14k White Gold Round Shape Lab-Grown Diamond Stud Earrings Prong Setting