| Item Code | HD0154 |
|---|---|
| Metal | 14K Gold |
| Width | 5/16in (7.6mm) |
| Length | 9/16in (15mm) |
| Earring Type | Hoop, Hypoallergenic |
| Jewelry Shape | Circle |
| Earring Back | Hinged |
| Carat Weight | 10 ct |
|---|---|
| Type of Gemstone | Diamond |
| Shape | Emerald |
| Color | F |
| Clarity | VS |
| Stone Setting Type | Prong |
14k White Gold Emerald Lab-Grown Diamond Hoop Earrings | Prong Setting | VS | Spring Lock Back
Regular Price: $6,472.00
14k White Gold Emerald and Round Lab-Grown Diamond Hoop Earrings | Prong Setting | VS | Hinged Back
Regular Price: $5,603.00
Large 2 Inch Diamond Hoop Earrings 2.2ct 14K Gold
Regular Price: $9,314.00
14K Gold Inside Out Diamond Hoop Earrings for Women 5ct
Regular Price: $9,127.00
2.5 Inch Inside Out Diamond Hoop Earrings for Women 5 Carat VS Diamonds 14K Gold
Regular Price: $8,722.00
3 Row Diamond Hoop Earrings 4.41ct 14K Gold
Regular Price: $10,940.00
Large 5 Carat 1.5in Ladies Inside Out Diamond Hoop Earrings in 14k Gold
Regular Price: $9,587.00
Large 5 Carat Diamond Hoop Earrings for Women 14K Gold Inside Out Style
Regular Price: $10,459.00
14k Gold Large Diamond Hoop Earrings 3.5ct Inside Out Pave Setting
Regular Price: $11,491.00
14k Rose Gold Asscher Lab-Grown Diamond Hoop Earrings | Prong Setting | VS | Huggie Post Back
Regular Price: $12,677.00
There are no questions for this product.
Loading...
14k White Gold Round Lab-Grown Diamond Hoop Earrings | Prong Setting | VS | Hinged Back
14k White Gold Round Lab-Grown Diamond Hoop Earrings | Prong Setting | G-H | Huggie Post Back