| Item Code | 800636 |
|---|---|
| Approx. Weight | 5 g |
| Warranty | 12 months |
| Metal | 14k Gold |
| Width | 5/16in (9mm) |
| Length | 3/4in (18mm) |
| Earring Type | Hypoallergenic, Cluster |
| Jewelry Shape | Swirl |
| Carat Weight | 0.75 ct |
|---|---|
| Type of Gemstone | Diamond |
| Shape | Round |
| Color | H |
| Clarity | SI |
| Stone Setting Type | Illusion, Prong |
Luxurman Heart Shaped Diamond Earrings for Women 14k Gold Studs 0.76ct
Regular Price: $2,139.00
Round Diamond Huggie Earrings Hoops 0.75ct 14k Gold
Regular Price: $1,919.00
Classic 14K Gold Diamond Halo Stud Earrings for Women | Round Shape | 1.17ct
Regular Price: $1,699.00
14k White Gold Round Lab-Grown Diamond Hoop Earrings | Prong Setting | VS | Guardian Back Back
Regular Price: $1,688.00
Designer Diamond Cluster Earring 14K Gold 0.59ct
Regular Price: $1,861.00
14K Gold Custom Made Diamond Earrings 0.55ct G Initials Letters Studs
Regular Price: $2,132.00
3/4in Small Hoops 14K Gold Diamond Hoop Earrings Inside Out 1/2ct
Regular Price: $2,006.00
14k White Gold Round Lab-Grown Diamond Hoop Earrings | Prong Setting | VS | Hinged Back
Regular Price: $1,755.00
14K Gold Natural Blue Sapphire and Diamond Huggie Earrings for Women 1ct
Regular Price: $2,185.00
14K Two Tone Gold Journey Diamond Earrings 1 carat
Regular Price: $2,347.00
There are no questions for this product.
Loading...Share your thoughts with other customers
Write a review
Alice
Mar 14, 2022
Unique 14k gold swirl diamond earrings
Sofia
Nov 5, 2021
Satisfied customer
Ashley
Jul 4, 2013
14K Gold Diamond Earrings Princess Cut Diamonds 0.65ct
Journey Diamond Earrings For Women in 14k Gold 1.1ct