| Item Code | 800679 |
|---|---|
| Approx. Weight | 5 g |
| Warranty | 12 months |
| Metal | Sterling Silver |
| Width | 3/16in (5.5mm) |
| Length | 9/16in (15mm) |
| Earring Type | Huggie |
| Jewelry Shape | Round |
| Earring Back | Omega |
| Carat Weight | 1.87 ct |
|---|---|
| Type of Gemstone | Diamond |
| Shape | Round |
| Color | G |
| Clarity | VS-SI |
| Stone Setting Type | Pave |
Unique Small Princess Round Diamond Hoop Earrings | 3 Carat Huggies 14k Gold
Regular Price: $4,670.00
Diamond Hoop Earrings 14K Gold 1 Carat Diamond Huggie Earrings
Regular Price: $2,804.00
14K Gold Inside Out Diamond Hoop Huggie Earrings for Women & Men 1ct
Regular Price: $2,703.00
Small 17mm Diamond Hoop Earrings 14K Gold Huggies Round Diamonds 3/4ct
Regular Price: $1,982.00
Small Diamond Hoop Earrings 1/2ct 14K Gold Huggies
Regular Price: $1,996.00
Unique Diamonds And Rubies Earrings Huggies 14k Gold Small Hoops 1/4 Inch
Regular Price: $2,207.00
14K Gold Huggies Small Inside Out Diamond Hoop Earrings 0.7ct
Regular Price: $1,945.00
14K Gold Diamond Hoop Huggie Earrings for Women & Men 0.65ct
Regular Price: $2,147.00
Small Inside Out Diamond Hoop Earrings 1.16ct 14K Gold
Regular Price: $2,697.00
14k Rose Gold Round and Emerald Lab-Grown Diamond Hoop Earrings | Bezel Setting | VS | Huggie Post Back
Regular Price: $2,531.00
14K Gold Ladies Round Pave Diamond Wedding Band 1.52ct
Regular Price: $3,072.00
Men's Dog Tag 14K White Gold Ball Chain 4mm wide, 22in - 40in
Regular Price: $8,114.00
There are no questions for this product.
Loading...Share your thoughts with other customers
Write a review
Paulette
Jul 21, 2020
Gorgeous Earrings
Helen
Nov 25, 2014
Johnnie
Jul 16, 2014
Amber
Dec 17, 2013
14K Gold Large Inside Out Diamond Hoop Earrings 6ct
14K Gold Diamond Hoop Huggie Earrings for Women & Men 0.65ct