| Item Code | 800597 |
|---|---|
| Approx. Weight | 13 g |
| Warranty | 12 months |
| Metal | 14k Gold |
| Width | 3/16in (4.5mm) |
| Length | 7 1/4in (185mm) |
| Chain/Bracelet Type | Stackable, Tennis |
| Carat Weight | 2 ct |
|---|---|
| Type of Gemstone | Diamond |
| Shape | Round |
| Color | G-H |
| Clarity | SI |
| Stone Setting Type | Bezel |
3 Carat Modern Bezel Set Round Cut Diamond Tennis Bracelet in 14K Gold
Regular Price: $5,739.00
14K Gold Round Diamond Tennis Bracelet for Women 5 Carats
Regular Price: $9,277.00
14K Gold Baguette Round Diamond Tennis Bracelet for Women 4ct
Regular Price: $6,886.00
14K Gold Round Diamond Tennis Bracelet for Women 3.55ct with 4 Prong Setting
Regular Price: $7,163.00
14K Gold Diamond Tennis Bracelet for Women | Half Bezel Setting | 2.19ct
Regular Price: $6,617.00
14K Gold Diamond Tennis Bracelet for Men and Women | Bezel Setting | 3.23ct
Regular Price: $7,500.00
14K Round G VS Diamond Tennis Bracelet 4.4ct White Yellow or Rose Gold
Regular Price: $7,122.00
Diamond Tennis Bracelet 5.50ct - 14K Gold Round Prong
Regular Price: $8,302.00
Round Diamond 14K Gold Women's Tennis Bracelet 5 Carat
Regular Price: $8,328.00
Women's Black and White Round Diamond Tennis Bracelet 14K White Gold
Regular Price: $7,067.00
There are no questions for this product.
Loading...Share your thoughts with other customers
Write a review
Jonny
Jun 25, 2014
Patricia
Jun 10, 2014
Jan
Jan 8, 2014
Mab
Jan 8, 2014
Paula
Dec 5, 2013
Round Diamond Women's Tennis Bracelet 14k Gold 1 1/2ct
Ladies 14K Gold Designer Diamond Tennis Bracelet 2ct