| Item Code | HD0216 |
|---|---|
| Metal | 14K Gold |
| Width | 1/8in (3.3mm) |
| Length | 11/16in (17mm) |
| Earring Type | Hoop, Hypoallergenic |
| Jewelry Shape | Circle |
| Earring Back | Guardian |
| Carat Weight | 2 ct |
|---|---|
| Type of Gemstone | Diamond |
| Shape | Round |
| Color | F |
| Clarity | VS |
| Stone Setting Type | Prong |
Pave Diamond Hoop Earrings 1.20ct 14K Gold
Regular Price: $3,234.00
14k Yellow Gold Round Lab-Grown Diamond Hoop Earrings | Pave Setting | F-G | Huggie Post Back
Regular Price: $2,619.00
14K Gold Inside Out Channel Set Diamond Hoop Earrings 1.45ct
Regular Price: $3,345.00
Inside Out Diamond Hoop Earrings Small in 14k Gold 1.5ct by Luxurman
Regular Price: $2,826.00
Small Diamond Hoop Earrings 1.20ct 14K Gold
Regular Price: $3,303.00
Round Diamond Hoop Earrings 0.6ct Inside Out 14K Gold 1 3/4 inches
Regular Price: $3,427.00
14k White Gold Round Lab-Grown Diamond Hoop Earrings | Prong Setting | F-G | Huggie Post Back
Regular Price: $2,700.00
14k White Gold Round/Marquise/Pear Lab-Grown Diamond Hoop Earrings | Prong Setting | F-G | Guardian Back Back
Regular Price: $2,700.00
14k Rose Gold Round Lab-Grown Diamond Hoop Earrings | Prong Setting | VS | Hinged Back
Regular Price: $2,700.00
14k Yellow Gold Round Lab-Grown Diamond Hoop Earrings | Prong Setting | VS | Hinged Back
Regular Price: $2,700.00
There are no questions for this product.
Loading...48 West 48th St, STE 302 New York, NY 10036
Hours Monday - Friday 11:00 AM - 6:30 PM
Phone 1-212-398-3123
Address: 48 West 48 St., Suite 302, New York, NY 10036.
1-212-398-3123. © 2026 ItsHot.com |
Terms & Conditions | Privacy Policy
14k Yellow Gold Oval Lab-Grown Diamond Hoop Earrings | Prong Setting | F-G | Hinged Back
14k White Gold Emerald Lab-Grown Diamond Hoop Earrings | Prong Setting | F-G | Hinged Back