| Item Code | HD0143 |
|---|---|
| Metal | 14K Gold |
| Width | 3/16in (4.1mm) |
| Length | 3/16in (4mm) |
| Earring Type | Hypoallergenic, Studs |
| Jewelry Shape | Square |
| Earring Back | Push |
| Carat Weight | 0.5 ct |
|---|---|
| Type of Gemstone | Diamond |
| Shape | Princess |
| Color | F |
| Clarity | VS |
| Stone Setting Type | Bezel |
14k White Gold Lab-Grown Princess Cut Diamond Stud Earrings Prong Setting
Regular Price: $938.00
14K Gold Diamond Stud Earrings Princess Diamonds .50ct
Regular Price: $1,047.00
1/2 Carat 14K Gold Diamond Stud Earrings Princess Diamonds .5ct
Regular Price: $1,273.00
14K Gold Invisible Set Princess Diamond Stud Earrings 0.55ct
Regular Price: $1,345.00
14K Gold Princess Cut Diamond Stud Earrings 0.54ct
Regular Price: $1,337.00
14K Gold Princess Cut Stud Diamond Earrings 0.62ct
Regular Price: $2,138.00
14K Gold Discount Diamond Studs Earrings Princess 0.75ct 4mm
Regular Price: $1,921.00
14K Gold Princess Cut Diamond Stud Earrings for Men & Women 1 Carat
Regular Price: $2,109.00
Classic 14K Gold Diamond Studs Earrings Princess 0.75ct 4mm
Regular Price: $2,218.00
Men's Single Princess Cut Diamond Stud Earring 14K Gold 1ct
Regular Price: $2,530.00
There are no questions for this product.
Loading...
14k Rose Gold Lab-Grown Emerald Diamond Stud Earrings Bezel Setting 1ct-5ct
14k White Gold Lab-Grown Cushion Diamond Stud Earrings Prong Setting