| Item Code | 004967 |
|---|---|
| Approx. Weight | 13 g |
| Warranty | 12 months |
| Metal | 14k Gold |
| Width | 1/8in (3mm) |
| Length | 7 1/16in (179mm) |
| Chain/Bracelet Type | Stackable, Designer, Tennis |
| Carat Weight | 4.83 ct |
|---|---|
| Type of Gemstone | Diamond |
| Shape | Princess |
| Color | H |
| Clarity | SI |
| Stone Setting Type | Bar |
Unique Diamond Tennis Bracelet for Women Tricolor 14k White Yellow Rose Gold
Regular Price: $11,495.00
Luxurman 14K Gold Round Diamond Tennis Bracelet Half Bezel Setting 6ct
Regular Price: $12,776.00
Round Diamond 14K Gold Women's Tennis Bracelet 5 Carat
Regular Price: $8,328.00
14K Gold Diamond Tennis Bracelet for Men and Women | Bezel Setting | 3.23ct
Regular Price: $7,500.00
Diamond Tennis Bracelet 5.50ct - 14K Gold Round Prong
Regular Price: $8,302.00
14K Gold Round Diamond Tennis Bracelet for Women 5 Carats
Regular Price: $9,277.00
14K Round G VS Diamond Tennis Bracelet 4.4ct White Yellow or Rose Gold
Regular Price: $7,122.00
Unique 2 Carat Diamond Round Bridge Prong Set Tennis Bracelet 14k / 18k Gold
Regular Price: $7,806.00
There are no questions for this product.
Loading...Share your thoughts with other customers
Write a review
Ivy
Apr 24, 2022
Classy diamond tennis bracelet
Jill
May 21, 2020
In love with this bracelet
Gabby
Sep 15, 2014
Luxurman 14K Gold Round Diamond Tennis Bracelet Half Bezel Setting 6ct
Diamond Tennis Bracelet 5.50ct - 14K Gold Round Prong