| Item Code | 403181 |
|---|---|
| Warranty | 12 months |
| Approx. Weight | 2.1 g |
| Metal | 14k Gold |
| Width | 1 1/8in (30mm) |
| Length | 15/16in (23mm) |
| Pendant Type | Heart |
| Jewelry Shape | Heart |
| Carat Weight | 0.2 ct |
|---|---|
| Type of Gemstone | Diamond |
| Shape | Round |
| Color | H |
| Clarity | SI |
| Stone Setting Type | Prong |
14k Gold Round Diamond Floating Heart Pendant 0.25ct
Regular Price: $725.00
14K Gold Diamond Small Open Heart Pendant for Women by Luxurman 0.2ct
Regular Price: $771.00
Diamond Heart Pendant 14K Gold 0.3ct
Regular Price: $891.00
Small Pave Diamond Heart Pendant 14K Gold 0.33ct
Regular Price: $929.00
There are no questions for this product.
Loading...Share your thoughts with other customers
Write a review
Elma
May 1, 2015
Madison
Dec 5, 2013
Jordan
Dec 5, 2013
Iced Out 10K or 14K Gold Designer Diamond Dog Tag Pendant 5ct
14K Gold Unisex Diamond Versace Style Pendant 0.60ct Medusa Medallion