| Item Code | 301034 |
|---|---|
| Approx. Weight | 2 g |
| Warranty | 12 months |
| Metal | 14k Gold |
| Width | 1/4in (7mm) |
| Length | 1/4in (7mm) |
| Earring Type | Hypoallergenic, Studs |
| Earring Back | Screw |
| Jewelry Shape | Square |
| Carat Weight | 0.5 ct |
|---|---|
| Type of Gemstone | Diamond |
| Shape | Princess |
| Color | Yellow |
| Clarity | SI-I |
| Stone Setting Type | Invisible |
Yellow Diamond Stud Earrings 0.55ct 14K Gold
Regular Price: $1,450.00
14K Round Canary Yellow Diamond Stud Earrings 1/2ct
Regular Price: $1,273.00
Diamond Clusters 14K Yellow Diamond Stud Earrings 1ct
Regular Price: $1,966.00
Designer 14K Yellow Black Diamond Stud Earrings 1.92ct
Regular Price: $2,098.00
White Yellow and Black Diamond Stud Earrings 2.20ct 14K Gold
Regular Price: $2,588.00
Women's or Men's 1.5 Carat Yellow Diamonds Cluster Stud Earrings in 14K Gold
Regular Price: $3,287.00
Custom 14K Gold Lab Diamond Stud Earrings for Women | Yellow Princess White Round Cut | 2ct
Regular Price: $2,702.00
Men's Yellow Diamond Stud Earring 0.25ct 14K Gold
Regular Price: $745.00
There are no questions for this product.
Loading...Share your thoughts with other customers
Write a review
TERESA
Jan 26, 2023
MA,US
Vickie
Mar 11, 2015
48 West 48th St, STE 302 New York, NY 10036
Hours Monday - Friday 11:00 AM - 6:30 PM
Phone 1-212-398-3123
Address: 48 West 48 St., Suite 302, New York, NY 10036.
1-212-398-3123. © 2026 ItsHot.com |
Terms & Conditions | Privacy Policy
14K Gold 1 3/8 inch Diamond Hoop Earrings Inside Out 4.40ct
14K Gold Princess Diamond Heart Earrings 0.88ct