| Item Code | 405413 |
|---|---|
| Approx. Weight | 11 g |
| Warranty | 12 months |
| Pendant Type | Dog Tag |
| Metal | 14k Gold |
| Width | 7/8in (22mm) |
| Length | 1 15/16in (50mm) |
| Personalization | Yes |
| Jewelry Shape | Rectangle |
| Carat Weight | 1.34 ct |
|---|---|
| Type of Gemstone | Diamond |
| Shape | Round |
| Color | H, Black |
| Clarity | SI |
| Stone Setting Type | Prong |
Engravable 2 Carat Black and White Diamond Dog Tag Pendant for Men 14K Gold
Regular Price: $5,509.00
Real Diamond Dog Tag Pendant with Crown 10k Gold White & Black Diamonds 1ct
Regular Price: $2,869.00
Diamond Dog Tag Military Pendant With Rubies & Diamonds 1.25ct 14K Gold
Regular Price: $4,024.00
Unique Solid 14k Gold Blue Diamonds Dog Tag Pendant for Men 3.25ctw
Regular Price: $5,894.00
14K Solid Gold Dog Tag Pendant With Black Diamonds 3.25ct
Regular Price: $5,984.00
24K Gold Pamp Suisse Bar Diamond Pendant 2.5ct Dog Tag
Regular Price: $4,150.00
Iced Out 14K Gold Diamond Dog Tag Pendant 3ct
Regular Price: $6,809.00
Customizable 14K Gold Oversized Diamond Dog Tag Pendant for Men 1 Carat
Regular Price: $7,226.00
There are no questions for this product.
Loading...Share your thoughts with other customers
Write a review
Lisandro
May 18, 2023
Looks amazing
48 West 48th St, STE 302 New York, NY 10036
Hours Monday - Friday 11:00 AM - 6:30 PM
Phone 1-212-398-3123
Address: 48 West 48 St., Suite 302, New York, NY 10036.
1-212-398-3123. © 2026 ItsHot.com |
Terms & Conditions | Privacy Policy
14K Gold White Black Diamond Key Pendant 0.49ct
14K Yellow Rose or White Gold Journey Diamond Pendant for Women 1ct