| Item Code | 802706 |
|---|---|
| Approx. Weight | 5 g |
| Warranty | 12 months |
| Metal | 14k Gold |
| Width | 3/8in (10mm) |
| Length | 1in (26mm) |
| Earring Type | Chandelier, Cluster, Drops, Teardrops |
| Carat Weight | 1.5 ct |
|---|---|
| Color | Pink |
| Clarity | VS-SI |
| Stone Setting Type | Pave, Prong |
Pink Diamond Huggie Earrings Hoops 1 Carat 14k Gold
Regular Price: $5,473.00
Luxurman Designer Flower Cluster Diamond Earrings for Women 2.4ct 14K Gold
Regular Price: $4,633.00
Unique Luxurman Drop Earrings White & Pink Diamond Heart Earrings 14k Gold
Regular Price: $3,622.00
Unique Designer White and Pink Diamond Earrings for Women 14K Gold 1.75ct
Regular Price: $3,849.00
One Carat Ladies White Yellow Pink Diamond Drop Earrings 14K Gold
Regular Price: $3,171.00
Luxurman White Yellow Pink Diamond Drop Earrings for Women 1.4ct 14K Gold
Regular Price: $2,939.00
Unique 14K Gold White Pink Diamond Pear Shape Ring for Women Cluster Design
Regular Price: $2,980.00
There are no questions for this product.
Loading...Share your thoughts with other customers
Write a review
John
May 8, 2018
very beautiful.
John
Jan 28, 2018
Wanda
Aug 22, 2016
48 West 48th St, STE 302 New York, NY 10036
Hours Monday - Friday 11:00 AM - 6:30 PM
Phone 1-212-398-3123
Address: 48 West 48 St., Suite 302, New York, NY 10036.
1-212-398-3123. © 2026 ItsHot.com |
Terms & Conditions | Privacy Policy
1.5ct 14K Gold White Yellow Diamonds Heart Earrings Hoop Dangles
Luxurman 14K Gold Chandelier Earrings With Diamonds By The Yard 1 Carat