| Item Code | 000413 |
|---|---|
| Approx. Weight | 3 g |
| Warranty | 12 months |
| Metal | 14k Gold |
| Ring Style | Birthstone |
| Bridal | Bridal, Wedding |
| Setting Type | Seven-Stone |
| Width | 3/16in (5mm) |
| Length | 5/8in (16mm) |
| Carat Weight | 0.38 ct |
|---|---|
| Type of Gemstone | Diamond |
| Color | H |
| Clarity | SI |
| Stone Setting Type | Channel |
Ultra Thin Slim Princess Cut Diamond Wedding Band 0.33ct 14K Gold
Regular Price: $1,257.00
Thin 14K Gold Princess Cut Diamond Wedding Band for Women by Luxurman 0.35c
Regular Price: $1,254.00
14K Gold Women's Diamond Wedding Band Milgrain .33ct
Regular Price: $1,209.00
14K Gold Women's Diamond Wedding Ring 0.3ct VS Diamonds
Regular Price: $1,214.00
Thin Designer 9 Stone Diamond Wedding Band 0.60ct 14K Gold
Regular Price: $1,252.00
14K Gold Baguette Round Diamond Women's Wedding/Anniversary Band 0.4ct
Regular Price: $1,416.00
14K Gold Designer Diamond Wedding Band for Women Princess cut Diamonds 0.7ct
Regular Price: $1,424.00
Pave Diamond Band for Women in 14K Gold 0.65ct
Regular Price: $1,416.00
Thin 14K Gold Women's Round Diamond Wedding Band Ring 0.44ct
Regular Price: $1,747.00
There are no questions for this product.
Loading...
1 Carat Cushion Cut Diamond Engagement Ring 14K Gold Halo Design
Unique Men's Diamond Ring by Luxurman 1.1ct 10K or 14K Gold