| Item Code | 405331 |
|---|---|
| Approx. Weight | 4.1 g |
| Warranty | 12 months |
| Metal | 14k Gold |
| Width | 3/16in (5mm) |
| Length | 5/8in (16mm) |
| Earring Type | Hoop |
| Earring Back | Omega |
| Jewelry Shape | Circle |
| Carat Weight | 0.63 ct |
|---|---|
| Type of Gemstone | Diamond |
| Shape | Round |
| Color | H |
| Clarity | SI |
| Stone Setting Type | Channel |
Small Hoops: 14K Gold Diamond Hoop Earrings 1/2in 0.91ct
Regular Price: $1,727.00
Small Diamond Hoop Earrings For Men and Women 1/2ct Huggies 14k Gold 15mm
Regular Price: $1,671.00
14K Gold Diamond Hoop Huggie Earrings for Women & Men 0.65ct
Regular Price: $2,147.00
14K Gold Huggies Small Inside Out Diamond Hoop Earrings 0.7ct
Regular Price: $1,945.00
Unique Diamonds And Rubies Earrings Huggies 14k Gold Small Hoops 1/4 Inch
Regular Price: $2,207.00
Small Diamond Hoop Earrings 1/2ct 14K Gold Huggies
Regular Price: $1,996.00
Small 17mm Diamond Hoop Earrings 14K Gold Huggies Round Diamonds 3/4ct
Regular Price: $1,982.00
14K Gold Inside Out Diamond Hoop Huggie Earrings for Women & Men 1ct
Regular Price: $2,703.00
Diamond Hoop Earrings 14K Gold 1 Carat Diamond Huggie Earrings
Regular Price: $2,804.00
14K Gold Round Diamond Huggie Earrings Hoops 0.62ct
Regular Price: $1,949.00
There are no questions for this product.
Loading...Share your thoughts with other customers
Write a review
Chris
Mar 11, 2015
48 West 48th St, STE 302 New York, NY 10036
Hours Monday - Friday 11:00 AM - 6:30 PM
Phone 1-212-398-3123
Address: 48 West 48 St., Suite 302, New York, NY 10036.
1-212-398-3123. © 2026 ItsHot.com |
Terms & Conditions | Privacy Policy
18k White Gold 4 Prong Round Diamond Stud Earrings 2ct
10K Yellow Gold Round Diamond Stud Earrings 6mm 0.18ct