| Item Code | 010008 |
|---|---|
| Warranty | 12 months |
| Approx. Weight | 9 g |
| Metal | 14k Gold |
| Width | 1 3/8in (34.2mm) |
| Length | 1 5/16in (33mm) |
| Pendant Type | Heart |
| Jewelry Shape | Heart |
| Carat Weight | 6 ct |
|---|---|
| Type of Gemstone | Diamond |
| Shape | Round |
| Color | H |
| Clarity | SI |
| Stone Setting Type | Prong |
Large 14K Gold Diamond Medallion Pendant | Wolf & Woman Profile Design 5ct
Regular Price: $14,910.00
14k Gold 5 Stone Bezel Set Diamond Journey Pendant 2.50ct
Regular Price: $14,392.00
Large 14K Gold White Pink Diamond Initial M Letter Pendant Necklace 3.4ct
Regular Price: $15,092.00
14k Gold Allah Symbol Islamic Diamond Pendant 4ct
Regular Price: $14,668.00
Real 99.9 Gold 1 Ounce Pamp Suisse Bar Lady Fortuna G VS Men's Diamond Pendant
Regular Price: $12,650.00
There are no questions for this product.
Loading...
14k Gold Round Diamond Puffed Heart Pendant 0.10ct
14k Gold Round Diamond Pave Heart Pendant 0.50ct 3/8in (10mm)