| Item Code | 010020 |
|---|---|
| Warranty | 12 months |
| Approx. Weight | 4 g |
| Metal | 14k Gold |
| Width | 7/8in (23mm) |
| Length | 13/16in (20mm) |
| Pendant Type | Heart |
| Jewelry Shape | Heart |
| Carat Weight | 1 ct |
|---|---|
| Type of Gemstone | Diamond |
| Shape | Round |
| Color | H |
| Clarity | SI |
| Stone Setting Type | Prong |
14k Gold 1 Carat Round Diamond Floating Heart Pendant by Luxurman
Regular Price: $2,344.00
1 Carat Pave Diamond Heart Pendant 14K Gold
Regular Price: $2,430.00
Open 14k Gold Round Diamond Heart Pendant 0.72ct V-Bale
Regular Price: $2,430.00
14K Gold Unique Diamond Heart with Angels Wings Ladies Pendant 1ct
Regular Price: $2,543.00
14K Gold Floating Diamond Heart Pendant 1.25ct
Regular Price: $2,354.00
14k Gold Round Diamond Floating Heart Pendant 0.75ct
Regular Price: $2,667.00
1 Carat Real Diamond Broken Heart Pendant Iced Out in 14k Gold by LUXURMAN
Regular Price: $2,345.00
14k Gold Round Diamond Open Heart Pendant 1.26ct Hidden Bail
Regular Price: $2,634.00
There are no questions for this product.
Loading...48 West 48th St, STE 302 New York, NY 10036
Hours Monday - Friday 11:00 AM - 6:30 PM
Phone 1-212-398-3123
Address: 48 West 48 St., Suite 302, New York, NY 10036.
1-212-398-3123. © 2026 ItsHot.com |
Terms & Conditions | Privacy Policy
14k Gold Round Diamond Floating Heart Pendant 1.50ct
14k Gold Round Diamond Puffed Heart Pendant 0.10ct