| Item Code | 010119 |
|---|---|
| Warranty | 12 months |
| Approx. Weight | 6 g |
| Metal | 14k Gold |
| Width | 15/16in (24mm) |
| Length | 7/8in (22mm) |
| Pendant Type | Heart |
| Jewelry Shape | Heart |
| Carat Weight | 0.28 ct |
|---|---|
| Type of Gemstone | Diamond |
| Shape | Round |
| Color | H |
| Clarity | SI |
| Stone Setting Type | Prong |
14K Gold Round Diamond Floating Heart Pendant 1.25ct
Regular Price: $2,125.00
14k Gold Round Diamond Peace Sign Heart Pendant 0.63ct
Regular Price: $2,102.00
Puffed Diamond Heart Necklace 14K Gold 0.92ct
Regular Price: $1,815.00
Round Diamonds Designer Heart Pendant 0.62ct 14k Gold
Regular Price: $2,053.00
There are no questions for this product.
Loading...48 West 48th St, STE 302 New York, NY 10036
Hours Monday - Friday 11:00 AM - 6:30 PM
Phone 1-212-398-3123
Address: 48 West 48 St., Suite 302, New York, NY 10036.
1-212-398-3123. © 2026 ItsHot.com |
Terms & Conditions | Privacy Policy
14k Gold Round Diamond Pave Heart Pendant 1.21ct
14K Gold Round Diamond Dog Tag Pendant 1.55ct