| Item Code | 009523 |
|---|---|
| Warranty | 12 months |
| Approx. Weight | 1 g |
| Metal | 14k Gold |
| Width | 1/4in (6mm) |
| Length | 3/8in (9mm) |
| Jewelry Shape | Flower |
| Carat Weight | 0.25 ct |
|---|---|
| Type of Gemstone | Diamond |
| Shape | Round |
| Color | H |
| Clarity | SI |
| Stone Setting Type | Pave, Prong |
14K Gold Diamond Cluster Flower Pendant for Women 0.21ct
Regular Price: $811.00
14K Gold Round Diamond Flower Pendant for Women 9 Stones 0.34ct
Regular Price: $758.00
14K Diamond Flower Pendant 0.50ct
Regular Price: $1,038.00
14K Gold Round Diamond Flower Pendant 0.48ct
Regular Price: $1,665.00
14K Gold Round Diamond Floral Pendant 0.52ct
Regular Price: $1,912.00
Ladies' 14K Gold Diamond Flower Pendant | Halo Setting | 0.73ct
Regular Price: $1,561.00
14K Gold Round Diamond Flower Pendant 0.70ct 10mm
Regular Price: $1,993.00
Ladies Flower Pendant with Black and White Diamonds 0.28ct 14K Gold
Regular Price: $588.00
There are no questions for this product.
Loading...
14K Gold Round Diamond Horseshoe Pendant 0.36ct
14K Gold Round Diamond Flower Pendant 0.70ct 8mm