| Item Code | 009694 |
|---|---|
| Warranty | 12 months |
| Approx. Weight | 3 g |
| Metal | 14k Gold |
| Width | 1/2in (13mm) |
| Length | 7/8in (22mm) |
| Jewelry Shape | Flower |
| Carat Weight | 0.5 ct |
|---|---|
| Type of Gemstone | Diamond |
| Shape | Round |
| Color | H |
| Clarity | SI |
| Stone Setting Type | Prong |
14K Gold Designer Ladies Diamond Flower Pendant 1.25ct by Luxurman
Regular Price: $2,501.00
Luxurman Flower Cluster White & Pink Diamond Pendant for Women in 14K Gold
Regular Price: $2,809.00
Ladies' 14K Gold Lab Diamond Flower Pendant | Halo Setting | 2.23ct
Regular Price: $1,918.00
Ladies' 14K Gold Diamond Flower Pendant | Cluster Set | 1.34ct
Regular Price: $1,938.00
14K Gold Round Diamond Flower Pendant 0.70ct 10mm
Regular Price: $1,993.00
Ladies' 14K Gold Diamond Flower Pendant | Halo Setting | 0.73ct
Regular Price: $1,561.00
14K Gold Round Diamond Floral Pendant 0.52ct
Regular Price: $1,912.00
There are no questions for this product.
Loading...
14K Gold Round Diamond Floral Pendant 1.17ct
14K Gold 3 Stone Trillion Cut Diamond Pendant Flower 1.05ct