| Item Code | 009637 |
|---|---|
| Approx. Weight | 1 g |
| Warranty | 12 months |
| Metal | 14k Gold |
| Width | 5/16in (8.7mm) |
| Length | 9/16in (14mm) |
| Jewelry Shape | Flower |
| Carat Weight | 0.48 ct |
|---|---|
| Type of Gemstone | Diamond |
| Shape | Round |
| Color | H |
| Clarity | SI |
| Stone Setting Type | Prong |
14K Gold Round Diamond Floral Pendant 0.52ct
Regular Price: $1,912.00
Ladies' 14K Gold Diamond Flower Pendant | Halo Setting | 0.73ct
Regular Price: $1,561.00
14K Gold Round Diamond Flower Pendant 0.70ct 10mm
Regular Price: $1,993.00
Ladies' 14K Gold Diamond Flower Pendant | Cluster Set | 1.34ct
Regular Price: $1,938.00
Ladies' 14K Gold Lab Diamond Flower Pendant | Halo Setting | 2.23ct
Regular Price: $1,918.00
14K Gold Designer Ladies Diamond Flower Pendant 1.25ct by Luxurman
Regular Price: $2,501.00
There are no questions for this product.
Loading...Share your thoughts with other customers
Write a review
Phyllis
Dec 5, 2013
Megan
Oct 15, 2013
Azalia
Oct 15, 2013
48 West 48th St, STE 302 New York, NY 10036
Hours Monday - Friday 11:00 AM - 6:30 PM
Phone 1-212-398-3123
Address: 48 West 48 St., Suite 302, New York, NY 10036.
1-212-398-3123. © 2026 ItsHot.com |
Terms & Conditions | Privacy Policy
14K Gold Diamond 5 Stone Pendant 0.68ct
14K Gold Diamond Snowflake Pendant 0.35ct