| Item Code | 004677 |
|---|---|
| Approx. Weight | 3.3 g |
| Warranty | 12 months |
| Pendant Type | Heart |
| Metal | 14k Gold |
| Width | 3/4in (20mm) |
| Length | 11/16in (16mm) |
| Jewelry Shape | Heart |
| Carat Weight | 1.25 ct |
|---|---|
| Type of Gemstone | Diamond |
| Shape | Round |
| Color | G-H |
| Clarity | VS-SI |
| Stone Setting Type | Prong |
14k Gold Round Diamond Peace Sign Heart Pendant 0.63ct
Regular Price: $2,102.00
Puffed Diamond Heart Necklace 14K Gold 0.92ct
Regular Price: $1,815.00
Round Diamonds Designer Heart Pendant 0.62ct 14k Gold
Regular Price: $2,053.00
14K Gold 1 Carat Diamond Heart Pendant by Luxurman
Regular Price: $2,155.00
14K Gold Women's Round Diamond Heart Pendant 1.07ct
Regular Price: $2,115.00
| Question: | |
| Answer: |
Yes, we ship to London . Please note that all international orders are shipped with FedEx Intl Air (delivery in 3-5 days), fully insured with signature required upon delivery. |
Loading...Share your thoughts with other customers
Write a review
Phyllis
Dec 31, 2014
48 West 48th St, STE 302 New York, NY 10036
Hours Monday - Friday 11:00 AM - 6:30 PM
Phone 1-212-398-3123
Address: 48 West 48 St., Suite 302, New York, NY 10036.
1-212-398-3123. © 2026 ItsHot.com |
Terms & Conditions | Privacy Policy
Customizable 14K Gold Oversized Diamond Dog Tag Pendant for Men 1 Carat
14K Yellow or White Gold Round Diamond Jesus Head Pendant for Men 1.8ct
by Dan Sep 20, 2016