| Item Code | 008797 |
|---|---|
| Approx. Weight | 2 g |
| Warranty | 12 months |
| Pendant Type | Cross |
| Metal | 14k Gold |
| Width | 9/16in (14mm) |
| Length | 13/16in (20mm) |
| Jewelry Shape | Cross |
| Carat Weight | 0.33 ct |
|---|---|
| Type of Gemstone | Diamond |
| Shape | Round |
| Color | H |
| Clarity | SI |
| Stone Setting Type | Bar |
Small Pave Diamond Cross Pendant 0.33ct 14K Gold
Regular Price: $1,194.00
14K Gold Round Diamond cross necklace 0.33ct
Regular Price: $1,144.00
14K Gold Round Diamond Cross Pendant 0.30ct 10.3mm
Regular Price: $1,130.00
14K Gold Designer Diamond Cross Pendant 0.42ct
Regular Price: $1,102.00
14K Gold Round Diamond Cross Pendant 0.33ct 10mm
Regular Price: $1,295.00
14K Gold Round Diamond Cross Pendant 0.33ct 17mm 5 Stones
Regular Price: $1,355.00
Small Egyptian Ankh Diamond Cross Pendant in 14K gold Symbol of Life 0.2ct
Regular Price: $1,382.00
LUXURMAN Solid 14k Gold Rope Chain For Men & Women Diamond Cut 5mm
Regular Price: $8,229.00
Hollow 14k Gold Franco Chain For Men Round Diamond Cut 4mm Wide
Regular Price: $4,164.00
| Question: | |
| Answer: |
The chain featured in the video with this diamond cross pendant is 1 mm wide. If you need a gold chain with this pendant please browse our collection of chains here: https://www.itshot.com/jewelry/chains-necklaces |
Loading...Share your thoughts with other customers
Write a review
Clem
Dec 31, 2014
48 West 48th St, STE 302 New York, NY 10036
Hours Monday - Friday 11:00 AM - 6:30 PM
Phone 1-212-398-3123
Address: 48 West 48 St., Suite 302, New York, NY 10036.
1-212-398-3123. © 2026 ItsHot.com |
Terms & Conditions | Privacy Policy
14K Gold Round Diamond cross necklace 1.11ct
14K Gold Round Diamond Cross Pendant 0.33ct 17mm 5 Stones
by Alfonza Jul 11, 2019