| Item Code | 009662 |
|---|---|
| Warranty | 12 months |
| Approx. Weight | 2 g |
| Metal | 14k Gold |
| Width | 5/16in (7.5mm) |
| Length | 5/16in (8mm) |
| Jewelry Shape | Flower |
| Carat Weight | 0.5 ct |
|---|---|
| Type of Gemstone | Diamond |
| Shape | Round |
| Color | H |
| Clarity | SI |
| Stone Setting Type | Prong |
Luxurman Flower Cluster White & Pink Diamond Pendant for Women in 14K Gold
Regular Price: $2,809.00
Luxurman Cluster Oval Diamond Pendant for Women 14K Gold 0.89ct G-H VS-SI
Regular Price: $2,408.00
14K Gold Round Diamond Cluster Pendant for Women 0.88ct
Regular Price: $1,742.00
14K Gold Round Diamond Flower Pendant 0.48ct
Regular Price: $1,665.00
14K Gold Designer Ladies Diamond Flower Pendant 1.25ct by Luxurman
Regular Price: $2,501.00
14K Gold Round Diamond Flower Pendant 0.70ct 10mm
Regular Price: $1,993.00
14K Gold Round Diamond Floral Pendant 0.52ct
Regular Price: $1,912.00
Ladies 14 karat Solid Gold chain 16 to 18 inches long
Regular Price: $585.00
There are no questions for this product.
Loading...Share your thoughts with other customers
Write a review
Jasmine
Oct 25, 2019
Stunning
48 West 48th St, STE 302 New York, NY 10036
Hours Monday - Friday 11:00 AM - 6:30 PM
Phone 1-212-398-3123
Address: 48 West 48 St., Suite 302, New York, NY 10036.
1-212-398-3123. © 2026 ItsHot.com |
Terms & Conditions | Privacy Policy
14K Gold Round Diamond Cluster Pendant 0.14ct
14K Gold Round Diamond Star Pendant 0.50ct 28mm