| Item Code | 004853 |
|---|---|
| Approx. Weight | 1 g |
| Warranty | 12 months |
| Metal | 14K Gold |
| Width | 3/16in (4mm) |
| Earring Type | Hypoallergenic, Studs |
| Earring Back | Screw |
| Jewelry Shape | Round |
| Carat Weight | 0.5 ct |
|---|---|
| Type of Gemstone | Diamond |
| Shape | Round |
| Color | Black |
| Clarity | AAA |
| Stone Setting Type | Bezel, Solitaire |
14K Gold Stud Earrings with Prong Set Black Diamonds 1 carat 5mm
Regular Price: $524.00
14K Gold Black Diamond Earrings Prong Set Studs 0.50ct
Regular Price: $527.00
14K Gold Black Diamond Earrings Prong Set Studs 1.25ct
Regular Price: $733.00
Black Diamond Earring Stud 0.50ct 14K Gold
Regular Price: $677.00
14K Gold Black Diamonds Stud Earrings 1 carat 5mm Bezel Setting
Regular Price: $733.00
14K Gold Solitaire Black Round Diamond Bezel Stud Earrings 1.5ct
Regular Price: $760.00
14K Gold Round Black Diamond Stud Earrings Bezel 0.75ct
Regular Price: $656.00
14K Gold Black Diamond Stud Earrings Bezel Set 0.75ct
Regular Price: $702.00
14K Gold Black Diamond Earrings Prong Set Studs 1.50ct
Regular Price: $702.00
14K Gold Black Diamond Earrings Bezel Set Studs 1.75ct
Regular Price: $779.00
There are no questions for this product.
Loading...Share your thoughts with other customers
Write a review
Isaac
Nov 28, 2023
Kanat
Nov 23, 2021
Satisfied customer
Daniel
Nov 22, 2021
Nice work
Antonia
Mar 11, 2015
48 West 48th St, STE 302 New York, NY 10036
Hours Monday - Friday 11:00 AM - 6:30 PM
Phone 1-212-398-3123
Address: 48 West 48 St., Suite 302, New York, NY 10036.
1-212-398-3123. © 2026 ItsHot.com |
Terms & Conditions | Privacy Policy
14K Gold Round Black Diamond Stud Earrings Bezel 0.75ct
Good Luck Charms 14K Diamond Evil Eye Earrings 0.20ct 3/8 in (10mm) Blue