| Item Code | 009998 |
|---|---|
| Approx. Weight | 7 g |
| Warranty | 12 months |
| Pendant Type | Heart |
| Metal | 14k Gold |
| Width | 3/4in (19mm) |
| Length | 1 1/16in (27mm) |
| Jewelry Shape | Heart |
| Carat Weight | 2 ct |
|---|---|
| Type of Gemstone | Diamond |
| Shape | Round |
| Color | H |
| Clarity | SI |
| Stone Setting Type | Pave |
Large Ladies Unique Round Baguette Diamond Heart Shape Pendant 2 Carat 14K Gold
Regular Price: $4,384.00
14K Gold Round Diamond Open Heart Pendant for Women 1.9ct
Regular Price: $4,472.00
14k Gold Round Diamond Floating Heart Pendant 2.12ct
Regular Price: $4,976.00
Ladies Unique Black Diamond Heart Pendant Barb Wire 14k Gold 1.4ct
Regular Price: $4,104.00
Pave Diamond Heart Necklace 14K Gold 2.2ct
Regular Price: $4,371.00
Large 14K Gold Diamond Heart Pendant For Women Open Heart Design 2.47ct
Regular Price: $5,350.00
Large 14K Gold Fully Paved Puffed Diamond Heart Pendant Necklace 2.75ct
Regular Price: $5,636.00
There are no questions for this product.
Loading...Share your thoughts with other customers
Write a review
Zave
Dec 31, 2014
48 West 48th St, STE 302 New York, NY 10036
Hours Monday - Friday 11:00 AM - 6:30 PM
Phone 1-212-398-3123
Address: 48 West 48 St., Suite 302, New York, NY 10036.
1-212-398-3123. © 2026 ItsHot.com |
Terms & Conditions | Privacy Policy
14k Gold Round Diamond Heart Pendant 3.60ct 29mm
14k Gold Round Diamond Heart Pendant 0.68ct 22.2mm