| Item Code | 100371 |
|---|---|
| Approx. Weight | 12 g |
| Warranty | 12 months |
| Metal | 14K Gold |
| Width | 3/16in (5mm) |
| Length | 1 1/2in (37mm) |
| Earring Type | Hoop, Hypoallergenic |
| Earring Back | Hinged |
| Jewelry Shape | Circle |
| Carat Weight | 5 ct |
|---|---|
| Type of Gemstone | Diamond |
| Shape | Round |
| Color | G |
| Clarity | VS |
| Stone Setting Type | Pave |
Large 5 Carat Diamond Hoop Earrings for Women 14K Gold Inside Out Style
Regular Price: $10,459.00
14k Gold Large Diamond Hoop Earrings 3.5ct Inside Out Pave Setting
Regular Price: $11,491.00
3 Row Diamond Hoop Earrings 4.41ct 14K Gold
Regular Price: $10,940.00
2.5 Inch Inside Out Diamond Hoop Earrings for Women 5 Carat VS Diamonds 14K Gold
Regular Price: $8,722.00
14K Gold Inside Out Diamond Hoop Earrings for Women 5ct
Regular Price: $9,127.00
Large 2 Inch Diamond Hoop Earrings 2.2ct 14K Gold
Regular Price: $9,314.00
14k White Gold Round Lab-Grown Diamond Hoop Earrings | Prong Setting | G-H | Huggie Post Back
Regular Price: $7,072.00
14K Gold Inside Out Diamond Hoop Earrings 4.6ct
Regular Price: $8,271.00
There are no questions for this product.
Loading...Share your thoughts with other customers
Write a review
Melissa
Mar 15, 2022
Irina
Mar 14, 2022
Recommended
Yara
Nov 27, 2021
Fancy and elegant
Clara
Aug 22, 2016
48 West 48th St, STE 302 New York, NY 10036
Hours Monday - Friday 11:00 AM - 6:30 PM
Phone 1-212-398-3123
Address: 48 West 48 St., Suite 302, New York, NY 10036.
1-212-398-3123. © 2026 ItsHot.com |
Terms & Conditions | Privacy Policy
Large Black Diamond Cluster Earrings 3.5 ct 10K Gold Studs
18K Gold Ladies Designer Diamond Leaf Earrings 3 carats