| Item Code | HD0814 |
|---|---|
| Approx. Weight | 13 g |
| Warranty | 12 months |
| Metal | Sterling Silver |
| Width | 1/2in (13mm) |
| Length | 1 3/8in (35mm) |
| Earring Type | Hypoallergenic, Teardrops |
| Earring Back | Screw |
| Finish | Polished |
| Carat Weight | 5.52 ct |
|---|---|
| Type of Gemstone | Diamond |
| Shape | Round, Pear |
| Color | F |
| Clarity | VS |
| Stone Setting Type | Prong, Halo |
Women's 14K Gold Diamond Teardrop Earrings | Pear Shaped | 3ct
Regular Price: $7,481.00
Luxurman Designer Square Diamond Drop Earrings for Women 4 Carat 14k Gold
Regular Price: $7,832.00
14K Gold Round Diamond Infinity Drop Earrings for Women 3.5ct
Regular Price: $7,680.00
14K Gold Designer Diamond Drop Earrings for Women 2.5ct by Luxurman
Regular Price: $5,297.00
Ladies Round Diamond Drop Earrings 2.4ct 14k Gold
Regular Price: $5,497.00
Small Golden Globes Diamond Dangle Earrings 2.50ct
Regular Price: $5,469.00
Unique Diamond Drop Earrings For Women 2.4ct 14k Gold
Regular Price: $5,844.00
Golden Globes Diamond Dangle Earrings 3ct 14K Gold
Regular Price: $6,038.00
There are no questions for this product.
Loading...
14K Gold Lab Diamond Stud Earrings for Women | Pear Shaped | Halo Setting | 2.48ct
Women's 14K Gold Diamond Clover Stud Earrings | Pave Setting | Screw Back | 0.5ct