| Item Code | HD0798 |
|---|---|
| Approx. Weight | 3.5 g |
| Warranty | 12 months |
| Metal | Sterling Silver |
| Width | 3/8in (9mm) |
| Length | 7/16in (11mm) |
| Earring Type | Hypoallergenic, Studs |
| Jewelry Shape | Pear |
| Earring Back | Screw |
| Finish | Polished |
| Carat Weight | 2.48 ct |
|---|---|
| Type of Gemstone | Diamond |
| Shape | Round, Pear |
| Color | F |
| Clarity | VS |
| Stone Setting Type | Half Bezel, Prong, Halo |
Custom 9mm Halo 14K Gold Cluster Diamond Earrings Studs for Men or Women 0.95ct
Regular Price: $3,006.00
Women's 14K Gold Diamond Stud Earrings | Halo Setting | 1.4ct
Regular Price: $2,295.00
Ladies' 14K Gold Diamond Flower Stud Earrings | Cluster Design | 0.95ct
Regular Price: $1,968.00
Halo Diamond Cluster Earrings Studs 1.61ct 14K Gold
Regular Price: $3,508.00
Unisex Round Diamond Cluster Earrings 14K Gold 2ct Halo Studs
Regular Price: $3,526.00
Real 14k Gold Halo Design 1 Carat Diamond Stud Earrings For Men & Women Sale
Regular Price: $3,371.00
Halo Diamond Cluster Earrings 14K Gold Studs 1.25ct
Regular Price: $2,604.00
Halo 3 Carat Look Cluster Diamond Stud Earrings 1ct by Luxurman
Regular Price: $2,420.00
1 Carat Round Halo Diamond Cluster Stud Earrings in 14k Gold by Luxurman
Regular Price: $2,149.00
5 Carat Look Round Diamond Cluster Earrings 14K Gold Studs 1 ct Halo Design
Regular Price: $2,059.00
There are no questions for this product.
Loading...
Women's 14K Gold Diamond Stud Earrings | Cluster Set | Cushion Shape | 1.51ct
14K Gold Lab Diamond Teardrop Earrings for Women | Halo Setting | 5.52ct