| Item Code | 100700 |
|---|---|
| Warranty | 12 months |
| Approx. Weight | 6 g |
| Metal | 14k Gold |
| Width | 9/16in (13.5mm) |
| Length | 1 7/16in (36mm) |
| Bail Opening, Width | 7 mm |
| Bail Opening, Height | 18 mm |
| Carat Weight | 1.5 ct |
|---|---|
| Type of Gemstone | Diamond |
| Shape | Round |
| Color | H |
| Clarity | SI |
| Stone Setting Type | Pave |
Real 14k Gold Iced Out Dripping Heart Diamond Pendant for Women 1.3ct
Regular Price: $3,622.00
14K Gold Round Diamond Open Heart Pendant for Women 1.9ct
Regular Price: $4,472.00
3D Diamond Circle Pendant 1.32ct 14K Gold
Regular Price: $2,754.00
14k Gold Round Diamond Open Heart Pendant 1.26ct Hidden Bail
Regular Price: $2,634.00
Pave Diamond Heart Necklace 14K Gold 2.2ct
Regular Price: $4,371.00
Ladies 14K Gold Designer Diamond Cross Pendant 1.41ct
Regular Price: $2,477.00
Customizable 14K Gold Diamond Circle Alphabet Pendant for Women 0.7ct Medallion
Regular Price: $2,600.00
There are no questions for this product.
Loading...48 West 48th St, STE 302 New York, NY 10036
Hours Monday - Friday 11:00 AM - 6:30 PM
Phone 1-212-398-3123
Address: 48 West 48 St., Suite 302, New York, NY 10036.
1-212-398-3123. © 2026 ItsHot.com |
Terms & Conditions | Privacy Policy
Large Men's 10K or 14K Gold YouTube Pendant | Lab Diamond Medallion | 11ct
Custom Men's Blue White Diamond Pendant | 10K Gold Parsons Ave PA 6ct Shield