| Item Code | 004659 |
|---|---|
| Approx. Weight | 5 g |
| Warranty | 12 months |
| Pendant Type | Journey |
| Metal | 14k Gold |
| Width | 13/16in (22mm) |
| Length | 13/16in (22mm) |
| Jewelry Shape | Circle |
| Carat Weight | 1 ct |
|---|---|
| Type of Gemstone | Diamond |
| Shape | Round |
| Color | H |
| Clarity | SI |
| Stone Setting Type | Channel |
14k Gold 7 Stone Princess Cut Diamond Journey Necklace for Women 1 Carat
Regular Price: $2,211.00
14k Gold 5 Stone Diamond Journey Pendant for Women 1.08ct
Regular Price: $2,190.00
14k Gold 5 Stone Prong Set Diamond Journey Pendant 1ct
Regular Price: $2,468.00
14k Gold 5 Stone Diamond Journey Pendant 1ct
Regular Price: $2,651.00
14K Gold Designer 5 Stone Diamond Journey Necklace 1ct
Regular Price: $2,672.00
14k Gold 5 Stone Diamond Journey Pendant 1.02ct
Regular Price: $3,038.00
14k Gold Designer 5 Stone 4 Prong Diamond Journey Pendant 1ct
Regular Price: $3,305.00
14k Gold 3 Stone Diamond Journey Necklace 1.2ct Ladies Pendant with Chain
Regular Price: $3,187.00
There are no questions for this product.
Loading...Share your thoughts with other customers
Write a review
Jeremiah
Jul 16, 2014
Jeremiah
Jul 16, 2014
Riley
Oct 15, 2013
Netta
Oct 15, 2013
48 West 48th St, STE 302 New York, NY 10036
Hours Monday - Friday 11:00 AM - 6:30 PM
Phone 1-212-398-3123
Address: 48 West 48 St., Suite 302, New York, NY 10036.
1-212-398-3123. © 2026 ItsHot.com |
Terms & Conditions | Privacy Policy
Fancy Diamond 10K Donald Duck Pendant 4.08ct
Customizable 14K Gold Oversized Diamond Dog Tag Pendant for Men 1 Carat