| Item Code | 204479 |
|---|---|
| Approx. Weight | 4.6 g |
| Warranty | 12 months |
| Metal | 14k Gold |
| Ring Style | Birthstone |
| Bridal | Band, Bridal, Engagement, Promise |
| Width | 1/4in (7mm) |
| Length | 9/32in (7mm) |
| Carat Weight | 0.83 ct |
|---|---|
| Type of Gemstone | Diamond |
| Clarity | SI |
| Stone Setting Type | Channel, Invisible |
14K Gold Round and Princess Cut Diamond Engagement Ring 0.75ct
Regular Price: $3,012.00
Rose Gold Engagement Ring with Round Diamonds 0.88ct 14K
Regular Price: $3,012.00
14K Gold Diamond Vintage Engagement Ring 0.96ct
Regular Price: $2,808.00
14K Pave Diamond Engagement Ring 1.39ct 1/4 in (7mm)
Regular Price: $2,789.00
Princess Cut Diamond Engagement Ring 0.66ct 14K Gold
Regular Price: $2,683.00
Halo Emerald Cut Diamond Engagement Ring 1.21ct 14K Gold
Regular Price: $3,300.00
There are no questions for this product.
Loading...Share your thoughts with other customers
Write a review
Dawn
Jan 4, 2022
MO,US
48 West 48th St, STE 302 New York, NY 10036
Hours Monday - Friday 11:00 AM - 6:30 PM
Phone 1-212-398-3123
Address: 48 West 48 St., Suite 302, New York, NY 10036.
1-212-398-3123. © 2026 ItsHot.com |
Terms & Conditions | Privacy Policy
14K Gold Round & Princess Diamond Engagement Ring 1.03ct
14K Yellow Gold Women's Diamond Ring 0.25ct