| Item Code | 100647 |
|---|---|
| Approx. Weight | 4 g |
| Warranty | 12 months |
| Metal | 14k Gold |
| Width | 1/4in (6mm) |
| Length | 1/4in (6mm) |
| Earring Type | Hypoallergenic, Studs |
| Jewelry Shape | Square |
| Earring Back | Omega |
| Carat Weight | 2.5 ct |
|---|---|
| Type of Gemstone | Diamond |
| Shape | Princess |
| Color | G-H |
| Clarity | VS-SI |
| Stone Setting Type | Invisible |
14K White Gold Diamond Stud Earrings Princess 1.50ct
Regular Price: $6,852.00
14K White Gold Princess-Cut Diamond Stud Earrings 1.5ct
Regular Price: $7,793.00
Invisible Set Princess Cut Diamond Stud Earrings 3 Carat VS Diamond 14K Gold
Regular Price: $5,948.00
14k Gold Lab-Grown Asscher Diamond Stud Earrings Prong Setting 8 ct
Regular Price: $10,800.00
14K Gold Designer Diamond Earrings Multi-Tier 2.48ct
Regular Price: $5,490.00
There are no questions for this product.
Loading...
14k Yellow Gold Women's Diamond Polished Hoop Earrings
Unique Earrings | Large Pear and Round Diamond Hoop Earrings 14k Gold 7.5ct