| Item Code | 802818 |
|---|---|
| Approx. Weight | 6.5 g |
| Warranty | 12 months |
| Metal | 14K Gold |
| Width | 1/16in (2mm) |
| Length | 15/16in (24mm) |
| Earring Type | Hoop, Hypoallergenic |
| Jewelry Shape | Circle |
| Earring Back | Latch |
| Carat Weight | 1.3 ct |
|---|---|
| Type of Gemstone | Diamond |
| Shape | Round |
| Color | H |
| Clarity | SI |
| Stone Setting Type | Prong |
14k White Gold Round Lab-Grown Diamond Hoop Earrings | Bezel Setting | VS | Huggie Post Back
Regular Price: $2,903.00
2 Inch Diamond Hoop Earrings 1ct 14K Gold Inside Out Hoops
Regular Price: $3,055.00
14k White Gold Round Lab-Grown Diamond Hoop Earrings | Prong Setting | F-G | Hinged Back
Regular Price: $2,992.00
14k White Gold Round Lab-Grown Diamond Hoop Earrings | Prong Setting | VS | Hinged Back
Regular Price: $3,000.00
14K Gold Inside Out Diamond Hoop Earrings for Women 1.5ct
Regular Price: $3,493.00
14k Gold Designer Pave Diamond Hoop Earrings for Women 1 Inch 1.7ct
Regular Price: $4,108.00
1 inch Inside Out 2 Carat Diamond Hoop Earrings for Women by Luxurman
Regular Price: $4,024.00
Designer Pave Diamond Teardrop Hoop Earrings for Women in 14k Gold 1.8ct
Regular Price: $4,082.00
Unique 14K Gold Diamond Small Hoop Huggie Earrings 1.58ct
Regular Price: $4,281.00
2mm 2in Inside Out Diamond Hoop Earrings for Women 1.6ct 14k Gold
Regular Price: $4,057.00
There are no questions for this product.
Loading...Share your thoughts with other customers
Write a review
Giselle
May 19, 2023
1 in a million
14K Gold Inside Out Diamond Hoop Earrings for Women 1.5ct
14K Gold Love Knot Diamond Earrings Solitaire Studs 1.4ct