| Item Code | 005955 |
|---|---|
| Approx. Weight | 4.5 g |
| Warranty | 12 months |
| Ring Style | Birthstone, Unique |
| Metal | 10k Gold |
| Bridal | Bridal, Engagement |
| Setting Type | Halo |
| Width | 3/8in (10mm) |
| Length | 29/32in (23mm) |
| Personalization | Yes |
| Carat Weight | 1.57 ct |
|---|---|
| Type of Gemstone | Diamond |
| Color | H |
| Clarity | SI |
| Stone Setting Type | Prong |
14K Gold Princess Cut Diamond Engagement Ring 1.5 Carat Halo Design
Regular Price: $4,477.00
5 Carat Look Unique Pave Diamond Cluster Engagement Ring Ladies 10k Gold
Regular Price: $6,265.00
Thin 14K Gold 3 Stone Diamond Engagement Ring 1.16ct
Regular Price: $3,461.00
Wide Engagement Ring with Diamonds 10K Gold 1.29ct
Regular Price: $3,074.00
14K Gold Unique Diamond Engagement Ring 1.10ct 10.60mm
Regular Price: $3,740.00
14K Gold Diamond Unique Engagement Ring 1.43ct 2.3mm
Regular Price: $3,673.00
14K Gold Diamond Unique Engagement Ring 1.2 ct
Regular Price: $3,276.00
14K Gold Three Stone Diamond Engagement Ring 1.20ct
Regular Price: $3,401.00
There are no questions for this product.
Loading...Share your thoughts with other customers
Write a review
Jamilya
Feb 7, 2022
We love the ring
Floreen
Oct 27, 2014
Sarah
Dec 17, 2013
Nicole
Oct 15, 2013
48 West 48th St, STE 302 New York, NY 10036
Hours Monday - Friday 11:00 AM - 6:30 PM
Phone 1-212-398-3123
Address: 48 West 48 St., Suite 302, New York, NY 10036.
1-212-398-3123. © 2026 ItsHot.com |
Terms & Conditions | Privacy Policy
14K Gold Unique Diamond Engagement Ring 1.58ct
14K Gold Diamond Unique Engagement Ring 1.07ct