| Item Code | 005947 |
|---|---|
| Approx. Weight | 4 g |
| Warranty | 12 months |
| Ring Style | Birthstone, Unique |
| Metal | 14k Gold |
| Bridal | Bridal, Engagement |
| Setting Type | Bezel |
| Width | 1/4in (6mm) |
| Length | 27/32in (21mm) |
| Personalization | Yes |
| Carat Weight | 1.07 ct |
|---|---|
| Type of Gemstone | Diamond |
| Color | H |
| Clarity | SI |
| Stone Setting Type | Bezel, Prong |
Halo 1 Carat Unique Round Diamond Engagement Ring for Women in 14k Gold
Regular Price: $3,563.00
Affordable Round Cut Diamond Engagement Ring 1.24ct 14k Gold
Regular Price: $3,478.00
14K Gold Diamond Unique Engagement Ring 1.20ct 5.5mm
Regular Price: $3,670.00
14K Gold Thin Black Unique Engagement Diamond Ring 1.30ct
Regular Price: $2,779.00
There are no questions for this product.
Loading...48 West 48th St, STE 302 New York, NY 10036
Hours Monday - Friday 11:00 AM - 6:30 PM
Phone 1-212-398-3123
Address: 48 West 48 St., Suite 302, New York, NY 10036.
1-212-398-3123. © 2026 ItsHot.com |
Terms & Conditions | Privacy Policy
14K Gold Diamond Unique Engagement Ring 1.57ct
14K Gold Diamond Unique Engagement Ring 1.04ct 4.8mm