| Item Code | 100736 |
|---|---|
| Warranty | 12 months |
| Approx. Weight | 5.5 g |
| Metal | 14k Gold |
| Width | 1 3/16in (30mm) |
| Length | 1 3/8in (35mm) |
| Pendant Type | Animal |
| Bail Opening, Width | 4.5 mm |
| Carat Weight | 3 ct |
|---|---|
| Type of Gemstone | Diamond, Amethyst |
| Shape | Round, Marquise |
| Color | H, Purple |
| Clarity | SI |
| Stone Setting Type | Bezel, Pave, Prong |
LUXURMAN Medallion 14K Gold Real Diamond Lions Head Pendant 1ct
Regular Price: $5,109.00
10K Gold Designer Diamond Panther Pendant for Men & Women 3.5ct
Regular Price: $4,648.00
Unique Diamond Goat Pendant for Men and Women | 14K Gold | Chinese Zodiac Sign | 1.61ct
Regular Price: $3,485.00
Real Diamond Dog Pendant: Dalmatian Puppy 0.15ct
Regular Price: $2,942.00
There are no questions for this product.
Loading...48 West 48th St, STE 302 New York, NY 10036
Hours Monday - Friday 11:00 AM - 6:30 PM
Phone 1-212-398-3123
Address: 48 West 48 St., Suite 302, New York, NY 10036.
1-212-398-3123. © 2026 ItsHot.com |
Terms & Conditions | Privacy Policy
Large 10K Gold Diamond Key Pendant for Men 2ct
14K Gold Round Diamond Flower Pendant 0.60ct