| Item Code | HD1314 |
|---|---|
| Approx. Weight | 3 g |
| Warranty | 12 months |
| Metal | Sterling Silver |
| Width | 3/8in (10mm) |
| Length | 3/8in (10mm) |
| Earring Type | Hypoallergenic, Studs |
| Earring Back | Screw |
| Finish | Polished |
| Carat Weight | 0.8 ct |
|---|---|
| Type of Gemstone | Diamond |
| Shape | Round |
| Color | H |
| Clarity | SI |
| Stone Setting Type | Cluster, Prong |
Circle 14K Gold Round Baguette Diamond Stud Earrings | Unisex Cluster Design | 0.5ct
Regular Price: $1,695.00
14K Gold Round Baguette Diamond Stud Earrings for Men and Women | Screw Back | 1ct
Regular Price: $2,242.00
Women's 14K Gold Diamond Clover Stud Earrings | Pave Setting | Screw Back | 0.5ct
Regular Price: $1,570.00
Women's 14K Gold Diamond Snowflake Stud Earrings 0.9сt
Regular Price: $1,973.00
14k Rose Gold Lab-Grown Emerald Diamond Stud Earrings Bezel Setting 1ct-5ct
Regular Price: $1,500.00
14k White Gold Lab-Grown Diamond Stud Earrings Prong Setting
Regular Price: $1,500.00
14k White Gold Lab-Grown Heart Diamond Stud Earrings Prong Setting
Regular Price: $1,500.00
14k White Gold Lab-Grown Diamond Stud Earrings Prong Setting
Regular Price: $1,500.00
14k White Gold Lab-Grown Heart Shape Diamond Stud Earrings Prong Setting
Regular Price: $1,500.00
18K Gold Round Diamond Pave Stud Earrings 0.56ct Clusters 2ct Look
Regular Price: $2,012.00
There are no questions for this product.
Loading...
Women's 14K Gold Diamond Flower Drop Earrings | Screw Back | 0.97ct
Elegant 14K Gold Diamond Drop Earrings for Women 1.63ct