| Item Code | 204048 |
|---|---|
| Approx. Weight | 5 g |
| Warranty | 12 months |
| Metal | 14k Gold |
| Width | 1/2in (12mm) |
| Length | 1/2in (12mm) |
| Earring Type | Hypoallergenic, Studs |
| Jewelry Shape | Rhombus |
| Earring Back | Screw |
| Carat Weight | 1 ct |
|---|---|
| Type of Gemstone | Diamond |
| Shape | Round |
| Color | H |
| Clarity | SI |
| Stone Setting Type | Invisible, Pave |
Princess Cut Diamond Earrings Studs Invisible Setting 1.15ct
Regular Price: $2,601.00
14k White Gold Oval Lab-Grown Diamond Stud Earrings Prong Setting
Regular Price: $2,430.00
Large Designer Diamond Stud Earrings 1.75ct 14K Gold
Regular Price: $2,843.00
14k White Gold Lab-Grown Diamond Emerald Cut Stud Earrings Prong Setting
Regular Price: $2,482.00
14k White Gold Round Shape Lab-Grown Diamond Stud Earrings Prong Setting
Regular Price: $2,700.00
6 Carat Look Large Diamond Cluster Earrings 14K Gold Studs 2 Carats
Regular Price: $2,865.00
Luxurman 1 1/2ct Diamond Flower Cluster Earrings Studs in 14k Gold
Regular Price: $3,098.00
Cluster Diamond Earrings Studs G color VS Clarity by Luxurman 1.5ct
Regular Price: $3,059.00
14K Gold Round Diamond Cluster Earrings Studs 1.5ct by Luxurman
Regular Price: $3,407.00
Diamond Cluster Earrings Studs 14K Gold 1.75ct
Regular Price: $3,410.00
There are no questions for this product.
Loading...Share your thoughts with other customers
Write a review
Michael
Jun 30, 2024
Haley
Dec 8, 2014
Emma
Oct 15, 2013
kim
Oct 15, 2013
Cube Diamond Earrings for Men & Women 10K Gold Square Stud Earrings 0.7ct
10K Gold Canary Yellow Diamond Stud Earrings 0.6ct