| Item Code | 100790 |
|---|---|
| Approx. Weight | 3.7 g |
| Warranty | 12 months |
| Metal | Sterling Silver |
| Width | 3/8in (9mm) |
| Length | 3/8in (9mm) |
| Earring Type | Hypoallergenic, Studs |
| Jewelry Shape | Square |
| Earring Back | Screw |
| Finish | Polished |
| Carat Weight | 2 ct |
|---|---|
| Type of Gemstone | Diamond |
| Shape | Princess, Round |
| Color | H, Yellow, Blue |
| Clarity | SI |
| Stone Setting Type | Invisible, Pave |
Invisible Set Princess Cut Diamond Stud Earrings 3 Carat VS Diamond 14K Gold
Regular Price: $5,948.00
6mm 14K Gold Invisible Princess Cut Diamond Stud Earrings 2.5ct
Regular Price: $6,130.00
14K White Gold Diamond Stud Earrings Princess 1.50ct
Regular Price: $6,852.00
14K White Gold Princess-Cut Diamond Stud Earrings 1.5ct
Regular Price: $7,793.00
Square Diamond Stud Earrings 14K Gold 2.25ct
Regular Price: $4,159.00
Princess Cut Diamond Stud Earrings 14K 2 Carat Invisible Setting
Regular Price: $4,897.00
Diamond Earrings Rose Gold Diamond Stud Earrings 1.66ct
Regular Price: $3,996.00
1 Carat Solitaire Princess Cut Diamond Stud Earrings 14k Gold
Regular Price: $3,226.00
Princess Cut Diamond Earrings Studs 14K Gold 1.38ct
Regular Price: $3,605.00
1 carat Diamond Stud Earrings with Princess Diamonds 14K White Gold
Regular Price: $3,471.00
There are no questions for this product.
Loading...
Custom 14K Gold Lab Diamond Stud Earrings for Women | Yellow Princess White Round Cut | 2ct
Classic 14K Gold Solitaire Lab Diamond Stud Earrings for Men and Women 0.83ct