| Item Code | 009626 |
|---|---|
| Warranty | 12 months |
| Approx. Weight | 3 g |
| Metal | 14k Gold |
| Width | 11/16in (17.6mm) |
| Length | 1 1/8in (29mm) |
| Carat Weight | 0.35 ct |
|---|---|
| Type of Gemstone | Diamond |
| Shape | Round |
| Color | H |
| Clarity | SI |
| Stone Setting Type | Prong |
14K Gold Pear Shape Blue Sapphire and Diamond Drop Pendant for Women 1tcw
Regular Price: $1,554.00
14K Gold Round Diamond Flower Pendant 0.48ct
Regular Price: $1,665.00
Small 14k Gold Diamond Cross Pendant for Women Fancy Bow Design 0.36ct
Regular Price: $1,363.00
14k Gold 7 Stone Diamond Journey Pendant 0.50ct
Regular Price: $1,435.00
Ladies' Diamond Bow Pendant with Chain | 14 Gold Necklace | 0.31ct
Regular Price: $1,371.00
Women's Diamond Evil Eye Pendant with Chain | 14K Gold Necklace | 0.1ct
Regular Price: $1,261.00
There are no questions for this product.
Loading...48 West 48th St, STE 302 New York, NY 10036
Hours Monday - Friday 11:00 AM - 6:30 PM
Phone 1-212-398-3123
Address: 48 West 48 St., Suite 302, New York, NY 10036.
1-212-398-3123. © 2026 ItsHot.com |
Terms & Conditions | Privacy Policy
14K Gold Round Diamond Flower Pendant 0.48ct
14K Gold Double Circle Diamond Pendant 0.30ct