| Item Code | 007713 |
|---|---|
| Approx. Weight | 9.9 g |
| Warranty | 12 months |
| Metal | 10k Gold |
| Ring Style | Birthstone |
| Bridal | Bridal, Wedding |
| Width | 1/4in (6mm) |
| Length | 7/8in (22mm) |
| Carat Weight | 1.98 ct |
|---|---|
| Type of Gemstone | Diamond |
| Color | H |
| Clarity | SI |
| Stone Setting Type | Channel |
14k Gold Round Diamond Men's Wedding Band 1.25ct
Regular Price: $5,478.00
10K or 14K Gold Princess and Round Cut Diamond Wedding Ring for Men 1 Carat
Regular Price: $4,965.00
10K or 14K Gold Men's Designer Diamond Wedding Band 2.05ct
Regular Price: $5,455.00
14k Gold Round Diamond Men's Wedding Ring 1.35ct
Regular Price: $5,475.00
Unique Diamond Band For Men in 10K or 14K Gold by LUXURMAN
Regular Price: $6,072.00
Men's Wide Wedding Band with Princess Cut Diamonds 2.11ct 10K or 14K Gold
Regular Price: $5,585.00
10K or 14K Gold Wide Princess Cut Diamond Wedding Band for Men 1.5ct by Luxurman
Regular Price: $6,419.00
Luxurman Unique Men's Diamond Wedding Band 10K or 14K Gold 2.25ct Anniversary Ring
Regular Price: $7,433.00
Luxurman Men's 10K or 14K Gold Unique Men's Diamond Wedding Band 2.75ct
Regular Price: $7,402.00
There are no questions for this product.
Loading...Share your thoughts with other customers
Write a review
Johnny
Oct 13, 2014
14k Gold Round Diamond Men's Wedding Band 1.25ct
14k Gold Round Diamond Men's Wedding Ring 1.08ct