| Item Code | HD0753 |
|---|---|
| Warranty | 12 months |
| Approx. Weight | 2.5 g |
| Metal | 14k Gold |
| Width | 7/8in (23mm) |
| Length | 5/16in (8mm) |
| Carat Weight | 0.39 ct |
|---|---|
| Type of Gemstone | Diamond |
| Shape | Round |
| Color | H |
| Clarity | SI |
| Stone Setting Type | Pave |
Small Pave Diamond Heart Pendant 14K Gold 0.50ct
Regular Price: $1,258.00
Ladies' Diamond Circle Pendant | 14K Gold | Modern Round Design | 0.42ct
Regular Price: $1,169.00
White Black Diamond Key Pendant 14K 0.39ct
Regular Price: $1,151.00
Elegant 14K Gold Butterfly Diamond Pendant with Chain | Necklace for Women | 0.31ct
Regular Price: $1,178.00
Designer 14 Karat Gold Diamond Heart Pendant 0.63ct
Regular Price: $1,241.00
14K Gold Women's Diamond Pendant Round Diamonds 0.95ct
Regular Price: $1,510.00
14K Gold Designer 5 Stone Diamond Journey Pendant 0.50ct
Regular Price: $1,277.00
There are no questions for this product.
Loading...
Unique 14K Gold Solitaire Diamond Pendant with Chain | Necklace for Women | 1ct
Real Horseshoe Diamond Pendant with Chain for Women | 14K Gold Necklace | Symbol of Luck | 0.26ct