| Item Code | HD0811 |
|---|---|
| Approx. Weight | 3.5 g |
| Warranty | 12 months |
| Metal | Sterling Silver |
| Width | 1/8in (3mm) |
| Length | 5/8in (16mm) |
| Earring Type | Hoop, Hypoallergenic |
| Earring Back | Latch |
| Finish | Polished |
| Carat Weight | 0.24 ct |
|---|---|
| Type of Gemstone | Diamond |
| Shape | Round |
| Color | H |
| Clarity | SI |
| Stone Setting Type | Half Bezel |
9mm Huggies Real 14k Gold Small Diamond Hoop Earrings for Children 0.15ct
Regular Price: $975.00
14k White Gold Round Lab-Grown Diamond Hoop Earrings | Prong Setting | F-G | Huggie Post Back
Regular Price: $1,100.00
14k White Gold Round Lab-Grown Diamond Hoop Earrings | Prong Setting | VS | Huggie Post Back
Regular Price: $1,192.00
14k Rose Gold Round Lab-Grown Diamond Hoop Earrings | Prong Setting | F-G | Push Back
Regular Price: $1,235.00
14k Yellow Gold Round and Heart Lab-Grown Diamond Hoop Earrings | Prong and Pave Setting | F-G | Hinged Back
Regular Price: $1,260.00
14k White Gold Round Lab-Grown Diamond Hoop Earrings | Prong and Pave Setting | F-G | Hinged Back
Regular Price: $1,260.00
14k White Gold Round Lab-Grown Diamond Hoop Earrings | Prong Setting | VS | Huggie Post Back
Regular Price: $1,275.00
14k White Gold Round Lab-Grown Diamond Hoop Earrings | Prong Setting | VS | Hinged Back
Regular Price: $1,298.00
14k White Gold Round Lab-Grown Diamond Hoop Earrings | Prong Setting | F-G | Push Back
Regular Price: $1,320.00
14K Gold Diamond Hoop Earrings for Women | Hinged Back | 0.4ct
Regular Price: $1,475.00
There are no questions for this product.
Loading...
Designer Diamond Dangle Drop Earrings for Women | 14K Gold | Leaf Design | 1ct
Women's 14K Gold Diamond Stud Earrings | Halo Setting | 1.4ct