| Item Code | 100028 |
|---|---|
| Approx. Weight | 2.5 g |
| Warranty | 12 months |
| Metal | 14k Gold |
| Width | 1/16in (2mm) |
| Length | 1/2in (12mm) |
| Earring Type | Hoop, Hypoallergenic, Huggie |
| Jewelry Shape | Circle |
| Earring Back | Hinged |
| Carat Weight | 0.3 ct |
|---|---|
| Type of Gemstone | Diamond |
| Shape | Round |
| Color | G-H |
| Clarity | VS-SI |
| Stone Setting Type | Channel |
Round Diamond Huggie Earrings Hoops 0.75ct 14k Gold
Regular Price: $1,919.00
Small 14K Gold Inside Out Diamond Huggie Earrings 1.2ct
Regular Price: $2,843.00
14K Gold Diamond Hoop Earrings for Women | Hinged Back | 0.4ct
Regular Price: $1,475.00
Diamond Hoop Earrings 14K Gold 1 Carat Diamond Huggie Earrings
Regular Price: $2,804.00
14K Gold Natural Blue Sapphire and Diamond Huggie Earrings for Women 1ct
Regular Price: $2,185.00
14K Gold White Black Diamond Hoop Huggie Earrings .65ct
Regular Price: $2,333.00
14K Gold Round Diamond Huggie Earrings Hoops 0.62ct
Regular Price: $1,949.00
14K Gold Diamond Hoop Huggie Earrings for Women & Men 0.65ct
Regular Price: $2,147.00
14K Gold Inside Out Diamond Hoop Huggie Earrings for Women & Men 1ct
Regular Price: $2,703.00
14K Gold Round Diamond Huggie Earrings Hoops 0.33ct
Regular Price: $1,266.00
There are no questions for this product.
Loading...48 West 48th St, STE 302 New York, NY 10036
Hours Monday - Friday 11:00 AM - 6:30 PM
Phone 1-212-398-3123
Address: 48 West 48 St., Suite 302, New York, NY 10036.
1-212-398-3123. © 2026 ItsHot.com |
Terms & Conditions | Privacy Policy
14k Two Tone Gold Women's Push Back Paperclip Diamond Earrings
Women's 14K Gold Chain Link Diamond Drop Earrings 0.5ct