| Item Code | HD0810 |
|---|---|
| Approx. Weight | 4.5 g |
| Warranty | 12 months |
| Metal | Sterling Silver |
| Width | 3/16in (5mm) |
| Length | 7/16in (11mm) |
| Earring Type | Hoop, Hypoallergenic, Huggie |
| Jewelry Shape | Circle |
| Earring Back | Hinged |
| Finish | Polished |
| Carat Weight | 0.4 ct |
|---|---|
| Type of Gemstone | Diamond |
| Shape | Round |
| Color | H |
| Clarity | SI |
| Stone Setting Type | Prong |
14K Gold Diamond Hoop Earrings for Women | Hinged Back | 0.3ct
Regular Price: $1,373.00
Round Diamond Huggie Earrings Hoops 0.75ct 14k Gold
Regular Price: $1,919.00
Small 14K Gold Inside Out Diamond Huggie Earrings 1.2ct
Regular Price: $2,843.00
Diamond Hoop Earrings 14K Gold 1 Carat Diamond Huggie Earrings
Regular Price: $2,804.00
14K Gold Natural Blue Sapphire and Diamond Huggie Earrings for Women 1ct
Regular Price: $2,185.00
14K Gold White Black Diamond Hoop Huggie Earrings .65ct
Regular Price: $2,333.00
14K Gold Round Diamond Huggie Earrings Hoops 0.62ct
Regular Price: $1,949.00
14K Gold Diamond Hoop Huggie Earrings for Women & Men 0.65ct
Regular Price: $2,147.00
14K Gold Inside Out Diamond Hoop Huggie Earrings for Women & Men 1ct
Regular Price: $2,703.00
14K Gold Round Diamond Huggie Earrings Hoops 0.33ct
Regular Price: $1,266.00
There are no questions for this product.
Loading...
Classic 14K Gold Diamond Halo Stud Earrings for Women | Round Shape | 1.17ct
Women's 14K Gold Halo Lab Diamond Stud Earrings | Pear Round Cut Diamonds | 6ct