| Item Code | 800482 |
|---|---|
| Approx. Weight | 6 g |
| Warranty | 12 months |
| Metal | 14k Gold |
| Width | 1/16in (2mm) |
| Length | 1in (25mm) |
| Earring Type | Hoop, Hypoallergenic |
| Jewelry Shape | Heart |
| Earring Back | Hinged |
| Carat Weight | 1 ct |
|---|---|
| Type of Gemstone | Diamond |
| Shape | Round |
| Color | White |
| Clarity | VS-SI |
| Stone Setting Type | Prong |
Small Diamond Hoop Earrings 1.20ct 14K Gold
Regular Price: $3,303.00
Round Diamond Hoop Earrings 0.6ct Inside Out 14K Gold 1 3/4 inches
Regular Price: $3,427.00
14k White Gold Round Lab-Grown Diamond Hoop Earrings | Prong Setting | F-G | Huggie Post Back
Regular Price: $2,700.00
14k White Gold Round/Marquise/Pear Lab-Grown Diamond Hoop Earrings | Prong Setting | F-G | Guardian Back Back
Regular Price: $2,700.00
14k Rose Gold Round Lab-Grown Diamond Hoop Earrings | Prong Setting | VS | Hinged Back
Regular Price: $2,700.00
14k Yellow Gold Round Lab-Grown Diamond Hoop Earrings | Prong Setting | VS | Hinged Back
Regular Price: $2,700.00
14K Gold Diamond Hoop Earrings 1.2ct
Regular Price: $2,985.00
Diamond Hoop Earrings 14K Gold 1.73ct
Regular Price: $3,111.00
Small Hoops 14K Gold Inside Out Diamond Hoop Earrings 1 Carat 3/4in
Regular Price: $2,661.00
14K Gold Inside Out Diamond Hoop Earrings for Women 1 Carat by Luxurman
Regular Price: $3,393.00
There are no questions for this product.
Loading...Share your thoughts with other customers
Write a review
norma
Nov 9, 2024
CA,US
Laurie
Nov 9, 2022
Gloria
Apr 8, 2014
Ashley
Dec 5, 2013
48 West 48th St, STE 302 New York, NY 10036
Hours Monday - Friday 11:00 AM - 6:30 PM
Phone 1-212-398-3123
Address: 48 West 48 St., Suite 302, New York, NY 10036.
1-212-398-3123. © 2026 ItsHot.com |
Terms & Conditions | Privacy Policy
One Carat 18k White Gold 4 Prong Round Diamond Stud Earrings
Lab-Grown Emerald Diamond Stud Earrings Halo Setting 14k 18k Gold Platinum